تلفن دفتر : 66595267-021| 09190716368

تلفن کارخانه : 02636308505| 09125646862

اجرايي‌شدن طرح تحول نظام سلامت تمامي بخش‌هاي درمان و بهداشت دستخوش تغيير و تحولاتي‌گاه اندک و‌ گاه جدي شد. در اين ميان آزمايشگاه‌هاي تشخيص طبي نيز از جمله بخش‌هايي است که با تغييراتي مواجه شده است. در بخش آزمايشگاهي قيمت پايه فرمول علمي داشته و اصولي برآن حاکم است. با تشکيل کارگروهي مي‌توان قيمت پايه را تعيين و تعرفه‌ها را واقعي کرد. درواقع با استخراج قيمت پايه تست‌ها مي‌توان تعرفه واقعي براي آزمايشگاه‌هاي تشخيص طبي تعريف کرد.

محمدجهانگيري، دبير ستاد کشوري نظارت بر تعرفه‌هاي پزشکي در گفتگو با سپيد درخصوص تعرفه‌هاي آزمايشگاهي گفت: «فرايند ارزش‌گذاري خدمات آزمايشگاهي از اين پس با توجه به کتاب ارزش‌گذاري نسبي خدمات تعريف خواهد شد که شامل 2 بخش فني و حرفه‌اي است.»

جهانگيري يادآور شد: «در 6 ماهه دوم سال گذشته ارزش‌گذاري در بخش دولتي بر اساس کتاب ارزش‌گذاري نسبي تعرفه‌ها اجرا شد و اميد است، در سال 94 بخش خصوصي نيز مشمول اين طرح قرار گيرد.» وي با بيان اينکه اعتباربخشي، استانداردسازي نمونه‌ها و تطبيق آن برعهده وزارت بهداشت و دانشگاه علوم‌پزشکي است، خاطرنشان کرد: «در قسمتي مانند کيت و تجهيزات نيز سازمان غذا و دارو نقش‌آفريني مي‌کند.»

دبير ستاد کشوري نظارت بر تعرفه‌هاي پزشکي درخصوص توسعه و ارتقاي کيفيت آزمايشگاه‌ها گفت: «بحث‌هاي نظارتي در اين‌خصوص با هماهنگي وزارت بهداشت، دانشگاه علوم‌پزشکي، سازمان نظام‌پزشکي و انجمن‌هاي علمي تخصصي درحال انجام است.» وي ادامه داد: «اقدامي که در آخرين جلسه شورايعالي نظام‌پزشکي صورت گرفت، اين بود که دستورالعمل نظارتي، تشکيل کميته‌هاي تخصصي، اخلاق پزشکي و تبليغات آزمايشگاهي در شورايعالي به تصويب رسيد که اين خود براي توسعه زيرساخت‌ها در امر توسعه آزمايشگاهي کمک‌کننده خواهد بود.»

سيامک سميعي، مديرکل آزمايشگاه‌هاي مرجع سلامت وزارت بهداشت، نيز در گفتگو با سپيد در ارتباط با وضعيت آزمايشگاه‌ها به خبرنگار ما گفت: «اعتقاد آزمايشگاه مرجع اين است که نمي‌توان وارد بحث تعرفه در آزمايشگاه‌هاي پزشکي شد. به جاي بحث تعرفه‌ها در آزمايشگاه‌ها بهتر است که بحث قيمت تمام شده خدمات مطرح شود. هنگامي که اين موضوع مشخص شد، مي‌توان به سراغ تعرفه و اقدام‌ براي واقعي‌شدن يا مطلوب‌تر شدن تعرفه‌ها رفت.» سميعي اذعان داشت: «تمامي افراد و مسئولين متاسفانه به خاطر بي‌توجهي يا سهل‌انگاري ناآگاهانه به اين موضوع، تعرفه را به‌جاي قيمت تمام‌شده خدمات، مشکل اصلي آزمايشگاه‌ها مي‌دانند. در صورتي که روش‌هاي مختلفي در آزمايشگاه براي پايين‌آوردن قيمت تمام شده وجود دارد.»

وي افزود: «براي نمونه مي‌توان به استفاده از تجهيزات ارزان‌تر با کيفيت مطلوب اشاره کرد. در صورتيکه آزمايشگاه‌ها اين کار را انجام نمي‌دهند.» سميعي ادامه داد: «روش بعدي که مي‌توان براي کاهش قيمت تمام‌شده انجام داد، استفاده از سيستم ارجاع است. به اين معنا که مي‌توان يک آزمايشگاه را به‌عنوان مرجع درنظر گرفت و در ساير آزمايشگاه‌ها نمونه باليني را گرفته و به آنجا ارجاع داد.» وي خاطرنشان کرد: «آزمايشگاه مرجع کار خدمت‌رساني را به‌طورکلي انجام مي‌دهد. نمونه‌ها در آن آزمايشگاه جمع و به اصطلاح پول مي‌شود. سود اين کار نصيب همه مردم، بيمه سلامت و خود آزمايشگاه‌ها خواهد شد.» مديرکل آزمايشگاه‌هاي مرجع سلامت وزارت بهداشت درخصوص اعتباربخشي آزمايشگاه‌ها، گفت: «در اين حوزه ساز و کاري توسط انجمن‌ها به‌طور علمي مورد بررسي قرار گرفت. قرار است روش‌هاي مناسب تعرفه به‌کار گرفته شود که اگر اين بحث صورت گيرد، اتفاق خوبي در بخش دولتي خواهد بود که نتايج اين بحث‌ها در 2 هفته ديگر قابل بيان است.»

صاحب‌الزماني، عضو شورايعالي نظام‌پزشکي نيز با تاکيدبر اينکه آزمايشگاه‌ها از نظر کمي و کيفي وضعيت خوبي در کشور دارند؛ اذعان داشت: «حدود 5500 آزمايشگاه تشخيص طبي در هر 2 بخش داريم که سالانه 80 ميليون نفر به آنها مراجعه مي‌کنند.» وي همچنين به طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و بيان داشت: «بر خلاف نظر مسئولان در طرح تحول نظام سلامت از آزمايشگاه‌هاي تشخيص طبي و راديولوژي نظرخواهي نشد و اگر به همه گروه‌هاي پزشکي توجه نشود، اين طرح با تضعيف و شکست مواجه خواهد شد.»

عضو شورايعالي نظام پزشکي با بيان اينکه 6 ماه است، پيگير کارگروه تعيين ارزش‌نسبي خدمات آزمايشگاهي هستم، خاطرنشان کرد: «اين طرح بايد بصورت متعادل پيش‌رفته و نهادينه شود و اگر به همه گروه‌ها توجه نشود، لطمه مي‌خورد.» وي با بيان اينکه اخيرا وزارت بهداشت تصميم گرفته تا اعتبار‌بخشي آزمايشگاه‌ها را به اداره نظارت و ارزشيابي و همچنين کيت و تجهيزات را به سازمان غذا و دارو بدهد، افزود: «اين سردرگمي و هر روز يک تصميم‌گرفتن به موقعيت آزمايشگاه‌ها لطمه مي‌زند.»

شرکت آزما تجهیز تولید کننده و ارائه دهنده انواع شیشه آلات آزمایشگاهی، مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی.

درباره شرکت آزما تجهیز

شرکت آزما تجهیز (azmatajhiz.ir) در تاریخ ، 1380/2/25 فعالیت خود را در زمینه تولید و ارائه محصولات آزمایشگاهی به طور رسمی آغاز نمود. این شرکت در زمینه تولید و پخش انواع شیشه آلات آزمایشگاهی، ساخت شیشه آلات آزمایشگاهی طبق نمونه، تهیه و توزیع انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی و پخش انواع تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت دارد. این شرکت با سابقه درخشان خود تاکنون توانسته با بسیاری از مراکز دولتی و خصوصی ارتباط برقرار کرده و مایحتاج آزمایشگاهی این مراکز را تامین نماید و به خاطر حسن انجام کار و سر لوحه قرار دادن رضایت مندی مشتری، خود را در راس شرکت های برتر در این صنعت قرار دهد.

خدمات شرکت آزما تجهیز عبارتند از :

  • تولید انواع شیشه آلات آزمایشگاهی، تحقیقاتی، صنعتی و دکوری
  • تهیه و توزیع انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی
  • پخش انواع تجهیزات آزمایشگاهی

راه های تماس با شرکت آزما تجهیز

3 راه متفاوت برای تماس با گروه پشتیبانی آزما تجهیز وجود دارد .اولین راه به ایمیل های شرکت که در سایت نیز درج شده اند ایمیل ارسال نمایید . دومین راه تماس با شماره تلفن شرکت آزما تجهیز می باشد و آخرین راه نیز مراجعه به صفحه فیس بوک آزما تجهیز می باشد.هدف ما رضایت شماست.

آدرس ایمیل شرکت آزما تجهیز : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس شرکت آزما تجهیز : 66595267-021