تلفن دفتر : 66595267-021| 09190716368

تلفن کارخانه : 02636308505| 09125646862

شاخص اهدای خون زنان و مردان درکشورهای صنعتی به جز ایتالیا برابر است، این درحالی است که در آن زمینه در ایران تفاوت فاحشی وجود دارد

شاحص اهدای خون زنان و مردان در کشور به ترتیب پنج و 95 درصد گزارش و ثبت شده است.
کشورهای غربی در تلاشند اهدای خون را به سمت زنان هدایت کنند،باید دراین زمینه فرهنگ سازی قابل توجهی انجام داد تا زنان بیش از گذشته به اهدای خون در ایران راغب شوند.

باتوجه به اینکه شاخص بیماری هایی همچون هپاتیت و اچ آی وی در بین زنان کمتر است به همین دلیل این گروه های هدف را می توان در اهدای خون بیش از پیش هدایت کرد

شاخص بیماری اچ آ وی در زنان بین 6 تا 7 درصد و در مردان 93 درصد اعلام شده است.

یکی از برنامه های مهم این سازمان بهره گیری خون اهداکنندگان مستمر این سازمان است.

امسال تلاش می شود تولید پلاسما در کشور در مقایسه با سال گذشته که 174 هزار لیتر بود، افزایش یابد.

سال های گذشته پلاسمای ارسالی صرف ارزان سازی داروها می شد، ولی با سیاستگذاری درست می توان پلاسما را قیمت گذاری کرد که درآمدی حدود 40 تا 60 میلیارد تومان برای سازمان انتقال خون دارد.

طی بازرسی های انجام شده، انتقال خون این استان توانسته است اغلب ممیزی های لازم را کسب کند و بر این اساس انتقال خون استان زنجان مجوز لازم را برای ارسال پلاسما به خارج از کشور و تبدیل به فاکتور هشت دارد.


طی دو ماه آینده ارسال پلاسما از استان زنجان آغاز خواهد شد که دستاورد بزرگی برای این استان به شمار می رود.

بر این اساس مراکزی را که حجم پایینی از خدمات انتقال خون دارند محدود می شود و بیشتر به سمت مراکز با حجم بالای خدمات گسترش می یابد.

سالانه پنج میلیون فر آورده خونی در اختیار مراکز درمانی کشور قرار می گیرد و بر این اساس دو میلیون گلبول قرمز، یک میلیون پلاکت و مابقی پلاسما و دیگر فراورده های خونی در اختیار این مراکز قرار می گیرد.

با توجه به استانداردهای موجود در این بخش هیچ گونه خون آلوده ای در کشور نداریم، البته به طور طبیعی ممکن است آلودگی ها به دلیل مداخلات پزشکی ایجاد شود.

بر این اساس می توان گفت از هر 50 هزار مورد انتقال خون که انجام می گیرد ممکن است یک مورد آلودگی پیش آید که این اتفاق امری طبیعی در این چرخه است که جای نگرانی ندارد.

پلاسما 56 درصد حجم خون را تشکیل می دهد که 90درصد آن آب و 10 درصد بقیه شامل املاح، قند، چربی و پروتیین هایی نظیر فاکتورهای انعقادی و آنتی بادیها است.

پلاسمای خون مایع زرد رنگ تشکیل دهنده خون پس از جداسازی خون از سایر اجزای سلولی است.

پلاسما به عنوان حامل سلول های خونی حاوی آب، نمک، آنزیم، آنتی بادی و پروتیین است.

پلاسمای انسانی منبع آنتی بادی ها و پروتیین های مختلفی همچون آلبومین، فاکتورهای انعقادی، ایمونوگلوبولین و فیبرینوژن است.

همین اجزای بسیار مهم پلاسما است که در تولید داروهای بسیار مهم و حیاتی برای بیماران نیازمند کاربرد بسزایی دارد و برای بیماری­هایی همچون هموفیلی، نقص سیستم ایمنی بدن و بسیاری دیگر از بیماری­ها کاربرد دارد.

شرکت آزما تجهیز تولید کننده و ارائه دهنده انواع شیشه آلات آزمایشگاهی، مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی.

درباره شرکت آزما تجهیز

شرکت آزما تجهیز (azmatajhiz.ir) در تاریخ ، 1380/2/25 فعالیت خود را در زمینه تولید و ارائه محصولات آزمایشگاهی به طور رسمی آغاز نمود. این شرکت در زمینه تولید و پخش انواع شیشه آلات آزمایشگاهی، ساخت شیشه آلات آزمایشگاهی طبق نمونه، تهیه و توزیع انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی و پخش انواع تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت دارد. این شرکت با سابقه درخشان خود تاکنون توانسته با بسیاری از مراکز دولتی و خصوصی ارتباط برقرار کرده و مایحتاج آزمایشگاهی این مراکز را تامین نماید و به خاطر حسن انجام کار و سر لوحه قرار دادن رضایت مندی مشتری، خود را در راس شرکت های برتر در این صنعت قرار دهد.

خدمات شرکت آزما تجهیز عبارتند از :

  • تولید انواع شیشه آلات آزمایشگاهی، تحقیقاتی، صنعتی و دکوری
  • تهیه و توزیع انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی
  • پخش انواع تجهیزات آزمایشگاهی

راه های تماس با شرکت آزما تجهیز

3 راه متفاوت برای تماس با گروه پشتیبانی آزما تجهیز وجود دارد .اولین راه به ایمیل های شرکت که در سایت نیز درج شده اند ایمیل ارسال نمایید . دومین راه تماس با شماره تلفن شرکت آزما تجهیز می باشد و آخرین راه نیز مراجعه به صفحه فیس بوک آزما تجهیز می باشد.هدف ما رضایت شماست.

آدرس ایمیل شرکت آزما تجهیز : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس شرکت آزما تجهیز : 66595267-021