با درد گردن خداحافظی کنید

توجه به وضعیت قرارگیری گردن در هنگام خواب و استفاده از بالش مناسب، می‌تواند درد گردن را به حداقل برساند. شما می‌توانید با استفاده از مراقبت‌های ممتد و استفاده از بالش طبی، با درد گردن خداحافظی کنید!

درد گردن به علت اثرات استفاده از بالش نامناسب

پیشگیری جزئی از درد گردن بسیار ارزشمند است. درست است که برخی علل درد گردن، مانند فرسودگی و ساییدگی مربوط به سن، تحت کنترل شما نیستند؛ اما از طرف دیگر کارهای زیادی وجود دارند که برای به حداقل رساندن این ریسک می‌توانید انجام دهید. برای شروع، توجه کنید که چگونه و در چه وضعیتی می‌خوابید؛ و این وضعیت قرارگیری بدن شما هنگام خواب، چه تاثیری بر درد گردن دارد.

بهترین حالت بدن موقع خواب برای درد گردن چیست؟

دو حالت خوابیدن بر پشت و بر پهلو، برای گردن مناسب است. اگر بر پشت خود می‌خوابید، یک بالش گرد را انتخاب کنید تا از انحنای طبیعی گردن حمایت کند. یک بالش صاف هم زیر سرتان بگذارید. در اینجا چند نکته در رابطه با خوابیدن به پهلو و به پشت، ذکر شده است:

سعی کنید از بالش پر استفاده کنید.

بالشی که به راحتی با شکل گردن مطابقت دارد. بالش‌های پر با گذشت زمان می‌خوابند؛ باید هر چند سال یک بار جایگزین شوند.

گزینه دیگر، استفاده از بالشی از جنس فوم هوشمند است.

این بالش با شکل سر و گردن مطابقت دارد. بعضی از بالش‌های گردنی نیز از فوم هوشمند ساخته می‌شوند. برخی از تولید کننده‌ها ادعا می کند که این نوع بالش به هم‌ترازی گردن با ستون فقران کمک می‌کند.

از بالش‌های خیلی بلند یا خیلی سفت استفاده نکنید.

زیرا گردن را در طول شب خم می‌کنند. این مسئله هنگام صبح منجر به درد و سفتی گردن می‌شود.


بیشتر بخوانیم: فواید تشک برقی


اگر به پهلو می‌خوابید از بالشی استفاده کنید که ارتفاع آن در زیر گردن بلندتر از زیر سرتان باشد.

هنگامی که سوار هواپیما، قطار یا ماشین می‌شوید و یا حتی تلویزیون تماشا می‌کنید، از بالشی به شکل نعل اسب استفاده کنید. این بالش از گردن شما حمایت می‌کند. همچنین در هنگام چرت زدن مانع افتادن سرتان می‌شود. اگر بالش پشت گردنتان خیلی بزرگ باشد، سرتان را به سمت جلو حرکت می‌دهد.

خوابیدن روی شکم برای ستون فقرات مناسب نیست

زیرا که پشت شما قوس دارد و گردن شما به پهلو خم شده است. در اغلب انسان‌ها، موقعیتی که ترجیح می‌دهید در آن بخوابید، در سال‌های اول زندگی تنظیم می‌شود؛ پس تغییر آن خیلی سخت است. البته به این نکته توجه کنید که ما به همان حالتی که خوابیده ایم از خواب بیدار می‌شویم. رعایت کردن وضعیت قرارگیری بدن به صورت خوب و سالم ارزش آن را دارد که هنگام خوابیدن تلاش کنید بر پشت یا بر پهلو بخوابید.

فراتر از وضعیت خواب

تحقیقات نشان می‌دهد که نه تنها وضعیت قرارگیری بدن هنگام خواب، خواب، بلکه خود کیفیت خواب نیز در درد اسکلتی-عضلانی، از جمله درد گردن و شانه، نقش دارد.

در یک مطالعه، محققان درد عضلانی اسکلتی را در 4140 مرد و زن سالم و دارای مشکل خواب مقایسه کردند.

مشکلات خواب

مشکلات خواب شامل این‌هاست:

  • مشکلات به خواب رفتن
  • مشکل در خواب ماندن
  • صبح زود بیدار شدن از خواب
  • خواب غیر ترمیمی

آن‌ها دریافتند افرادی که یکی از این چهار مشکلات جدی را داشته اند نسبت به کسانی که هیچ مشکلی در خواب نداشته اند، بیش از یک سال است که دچار درد مزمن عضلانی هستند. یک توضیح احتمالی این است که اختلالات خواب باعث اختلال آرامش و بهبودی عضلات می‌شود؛ این معمولاً در هنگام خواب اتفاق می‌افتد. علاوه بر این، اثبات شده است که درد، خواب را مختل می‌کند، این چرخه معیوبی است که در آن درد باعث اختلال در خواب می‌شود و مشکلات خواب باعث درد می‌شوند.

منبع: HarvardHealth

مجله خبری آزما تجهیز

→ خواندن مطلب قبلی

چه زمانی کودک شما نیاز به یک نبولایزر دارد؟

خواندن مطلب بعدی ←

آیا بیرون غذا خوردن در شرایط کرونا کار درستی است؟

۲ مورد نظر

  • You need to take part in a contest for one of the best websites on the internet.
    I’m going to recommend this site!

  • Your satisfaction makes us proud, dear friend
    Thank you very much for your introduction

نوشتن نظر شما