چه زمانی کودک شما نیاز به یک نبولایزر دارد؟

شما به عنوان والدین، نگران سلامتی و نیازهای فرزند خود هستید. از هر نشانه کوچکی مثل سرفه کوتاه و احساس ناخوشی کودکتان، می‌دانید که او بیمار است. در این میان، تشخیص علائم نیاز به نبولایزر در کودکان مشکل است.

اگر کودکتان بیماری‌های تنفسی مانند آسم دارد و علائم آن بدتر شده و بینی او گرفته و چشم‌هایش اشک‌آلود شده، ممکن است او به یک دستگاه نبولایزر نیاز داشته باشد. سایر بیماری‌هایی که ممکن است نیاز به این دستگاه نیاز داشته باشند شامل برونشیت مزمن، عفونت دستگاه تنفسی فوقانی، COPD و آلرژی می‌شوند.

علائم نشان دهنده که کودک شما به نبولایزر نیاز دارد:

اگر کودکتان یکی از علائم زیر را تجربه می‌کند، با پزشک خود درباره استفاده از این دستگاه برای کودکان صحبت کنید:

 • خس‌خس سینه
 • سرفه
 • تنگی نفس
 • تنفس سریع و پی‌در‌پی
 • درد قفسه سینه
 • مشکل نفس کشیدن
 • تاخیر در بهبودی برونشیت

علائم آسم یا اختلالات تنفسی ممکن است در بین کودکان به دلیل تغییر عوامل محرک روزانه یا فصلی متفاوت باشد. بهتر است به محض مشاهده علائم با پزشک مشورت کنید تا از حمله آسم و صدمه به ریه‌های در حال رشد کودک خود جلوگیری کنید. اغلب اوقات پزشکان برای درمان تنفس، نبولایزر تجویز می‌کنند.

چگونه کار می کنند؟

دستگاه‌های نبولایزر کمی شبیه به استنشاقی‌ها هستند و با پخش کردن دارو در ریه‌ها موجب تسکین تنفس می‌شوند. اما اگر کودک شما سن کمی دارد یا از استفاده دستگاه استنشاقی ترسیده است، از دستگاه اطفال استفاده کنید، که این امر درمان را بسیار آسان‌تر می کند.

این دستگاه داروهای مایع را به گاز استنشاقی تبدیل می‌کنند، که به راحتی توسط نوزادان، کودکان نوپا و کودکان قابل استنشاق هستند. علاوه بر استنشاق آسان‌تر، نبولایزرهای کودکان باعث می‌شوند که دارو سریع وارد ریه شده، سریع‌تر وارد جریان خون شود و آن‌ها را زودتر تسکین دهد.

نوع کمپرسوری محبوب‌ترین نوع درمان تنفسی برای کودکان هستند زیرا آن‌ها منبع هوای فشرده را برای استفاده در آیروسل درمانی فراهم می‌کنند. این دستگاه با استفاده از یک نوع جت (پنوماتیک) برای تولید ذرات معلق در هوا یا آیروسل برای استنشاق کودکان استفاده می‌شود.

نحوه استفاده:

به طور کلی، درمان هر ۶ ساعت انجام شده و هر بار حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. اما همانطور که هر پدر و مادری می‌داند، 15 دقیقه نشستن و تنفس عمیق، برای کودک یک کار غیرممکن است.

مزایای استفاده نبولایزر برای کودکان

7 نکته برای درمان آسان‌تر و مؤثر

 1. اگر به اندازه کافی بزرگ شده‌‌اند، آن‌ها را در انتخاب دستگاه سهیم کنید. چندین مدل نبولایزر که کودکان دوستشان دارند مانند: خرس پاندا، پنگوئن‌ها، خرس عروسکی، قطارها و چیزهای دیگر وجود دارد.
 2. به دستگاه یک لقب و یک شخصیت بدهید. در صورت تمایل، اجازه دهید آن را با برچسب تزیین کنند. اگر یک کودک دستگاه را لمس کند، استرس کمتری خواهد داشت.
 3. ماسک های اضافی بخرید تا کل خانواده بپوشند، بنابراین کودک شما در طول درمان احساس تنهایی نخواهد کرد.
 4. برای نوزادان مدل با پستانک را انتخاب کنید. پستانک این دستگاه می‌تواند به کودک در استنشاق دارو از طریق مجاری بینی به طور موثرتری کمک کنند.
 5. نقش بازی کردن. زمانی که کودکتان ماسک بر صورت دارد وانمود کنید که فرزندتان یک آتش‌نشان، فضانورد، خلبان، یا موجود فضایی است و با او در طول درمان بازی ‌کنید.
 6. کاری کنید تا فرزندتان به درمان، به عنوان یک زمان خاص فکر ‌کند. کتاب یا بازی مورد علاقه‌اش را قبل از زمان درمان انتخاب کنید و کاری کنید که منتظر آن باشد.
 7. طبق برنامه پیش بروید. یک تقویم آراسته و یا یک زنگ بامزه و خنده‌دار داشته باشید که نشان‌دهنده زمان درمان باشد. استفاده از درمان با این دستگاه به صورت یک برنامه روتین، آن‌ را کمی ترسناک می‌کند.

بیشتر بخوانیم: بخور سرد برای نوزادان


مزایای استفاده برای کودکان

نبولایزرهای زیادی برای کودکان وجود دارد که طراحی سرگرم کننده‌ای دارند، مانند موتور آتش‌نشان، بچه گربه یا اژدها. به جای اینکه با یک ماشین ترسناک و پر صدا برخورد کنند، از نور و صدای آن لذت می‌برند.

به علاوه‌، مدل‌هایی کهب برای کودکان استفاده می‌شوند در حدود یک کیلوگرم وزن دارند، بنابراین قابل حمل هستند و کودک شما می‌تواند در هر مکانی درمان را دریافت کند. بسیاری از آپشن‌های آن با باتری کار می‌کنند و می‌توانید از آداپتور پورت برق در خودروی خود استفاده کنید.

4 مزایای استفاده دستگاه مخصوص کودک

 1.  حداکثر یک کیلوگرم وزن دارند.
 2. آنها دارای ویژگی های ایمنی هستند که برای کودکان طراحی شده‌اند.
 3. این ماسک‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با چهره کوچک‌ کودکان تطبیق دارند.
 4. دستگاه‌ها به شکل طرح‌های کودکانه هستند. برخی از آن‌ها شبیه گربه، سگ و شخصیت های کودکانه دیگر هستند.

منبع: Aeroflowinc

مجله خبری آزما تجهیز

→ خواندن مطلب قبلی

چگونه بدون استفاده دارو، فشار خون خود را پایین بیاوریم؟

خواندن مطلب بعدی ←

با درد گردن خداحافظی کنید

۶ مورد نظر

 • Hi, this is Jeniffer. I am sending you my intimate photos as I promised. https://tinyurl.com/yc9z24at

 • Cryptocurrency rates are breaking records, which means you have the opportunity to make money on cryptocurrencies. Join our system and start making money with us. Go to system: https://tinyurl.com/ygy8vsdj

 • We are glad for your attention

 • Good luck dear friend

 • Thank you for your study

 • We are happy to meet you and read the contents of our site

نوشتن نظر شما